Iridium Spark Plug D-ITR4A-15 5599
PRODUCT
Product ID :
D-ITR4A-15 5599
Product Tags :
IRIDIUM PLATINUM HIGH PERFORMANCE SPARK PLUG
Product Attributes :
PRODUCT SPECIFICATIONS
Shell
Thread Diameter:
14mm
Thread Pitch:
1.25mm
Seat Type:
Tapered
Reach:
17.5mm (.689")
Hex Size:
5/8" (16mm)
Terminal Type:
Solid
Overall Height:
ISO
Gap.:
059" (1.5mm)
INQUIRY
EMAIL US
Product Description
PRODUCT SPECIFICATIONS
Shell
Thread Diameter:
14mm
Thread Pitch:
1.25mm
Seat Type:
Tapered
Reach:
17.5mm (.689")
Hex Size:
5/8" (16mm)
Terminal Type:
Solid
Overall Height:
ISO
Gap.:
059" (1.5mm)